بروزرسانی خودکار

امکانات نرم افزار پی سی آفیس دائم بروزرسانی می شود که برای استفاده از این امکانات باید نرم افزار را به نسخه های جدید بروز رسانی نمایید. برای بروزرسانی از سه روش مختلف میتوان کمک گرفت:

بروز رسانی اتوماتیک:

با استفاده از امکان بروزرسانی اتوماتیک می توانید از روی سرور نرم افزار پی سی آفیس را روی همه ی سیستم ها به صورت یکجا و در کوتاهترین زمان بروزرسانی نمایید ودیگر نیازی نیست همه ی سیستم ها فایل Setup پی سی آفیس را دانلود و نصب نمایند. دقت داشته باشید که نسخه ها باید به ترتیب بروز رسانی شوند و نباید اختلاف نسخه بیش از یک باشد. به طور مثال زمانی که نسخه ی ۳٫۳٫۳٫۰ روی سیستم ها نصب است نمی توانید نرم افزار را به نسخه ی۳٫۳٫۵٫۰ بروزرسانی نمایید.

  1. برای استفاده از این حالت اول باید سرویس نرم افزار در حالت اجرا باشد بعد در کنترل پنل پی سی آفیس در قسمت “بروز رسانی” گزینه فعال بودن سرویس بروز رسانی اتوماتیک را فعال کنید. با این کار نرم افزار در هر بار شروع سرویس (یا روشن شدن سرور) بررسی می کند آیا نسخه جدیدی منتشر شده یا خیر؟ در صورت انتشار نسخه جدید، نرم افزار به صورت خودکار فایل های بروز رسانی را دریافت می کند و در آخر توسط پاپ آپ این تغییرات را اطلاع رسانی میکند.
  2. با کلیک روی بررسی آخرین نسخه به صورت دستی از آخرین نسخه منتشر شده اطلاع بیابید.
  3. با کلیک روی نصب ، آخرین نسخه بر روی سرور نصب می شود.
  4. در حین عملیات بروز رسانی سرویس نرم افزار به طور خود کار متوقف میشود که پس از پایان یافتن مراحل بروز رسانی می بایست مجددا سرویس برنامه را اجرا نمایید. (با کلیک بر روی دکمه “شروع سرویس”)

برای اینکه همه ی کلاینت ها بتوانند به آخرین نسخه ارتقا پیدا کنند کافی است یک بار از برنامه خارج و دوباره وارد شوند.

بروز رسانی از روی هارد :

زمانی که برنامه در طولانی مدت آپدیت نشده و بین ورژن ها فاصله افتاده باشد یا سرور دسترسی به اینترنت نداشته باشد، باید فایل های آپدیت به صورت متوالی از روی سایت دانلود شود یعنی اگر ورژن برنامه شما ۳٫۵٫۲٫۰ می باشد اول باید ۳٫۵٫۳٫۰ و بعد بقیه نسخه ها به ترتیب دانلود و بروز رسانی شود.

برای این حالت در حالی که سرویس نرم افزار در حال اجراستو به قسمت “بروزرسانی” بروید و روی گزینه “دریافت فایل آپدیت از روی هارد” کلیک کنید وآپدیت ها را به ترتیب (از پایین ترین نسخه ۳٫۵٫۲٫۰ تا ۳٫۵٫۵٫۰) انتخاب و بروز رسانی کنید.

نکته: فایل های آپدیت نباید از حالت .zip خارج شود.

آپدیت به صورت دستی:

هنگامی که زمان طولانی برنامه بروز رسانی نشده باشد بهتر است برنامه به صورت دستی بروز رسانی شود برای این کار باید فایل ­­Setup آخرین نسخه منتشر شده را از سایت دانلود و Extract کنید و سپس نصب کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.