خطا در تطبیق تاریخ سرور و کلاینت

یکی از موارد مهمی که باید در نرم افزارهای CRM به آن توجه شود مطابقت زمانی سیستم های کلاینت و سرور با یکدیگر است.
اگر بین سیستم ها اختلاف زمانی زیادی وجود داشته باشد قسمت های مختلف مانند کارتابل یا اتوماسیون کارکرد درستی نخواهند داشت. در نرم افزار پی سی آفیس این مطابقت زمانی بین سرور و کلاینت در هنگام ورود به سیستم بررسی می شود و اگر بین سرور و کلاینت اختلاف زمانی وجود داشته باشد ، مستطیل تطبیق تاریخ قرمز می شود و ورود به سیستم انجام نمی شود.

خطا در تطبیق تاریخ

برای رفع خطای تطبیق تاریخ ابتدا تاریخ و ساعت ویندوز سیستم سرور را بررسی کنید و در صورت درست بودن، تاریخ و ساعت ویندوز سیستم کلاینت را مطابق آن تنظیم نمایید

اما گاهی اوقات ممکن است بعد از بررسی ساعت و تاریخ سیستم سرور و کلاینت متوجه شوید که ساعت و تاریخ دقیقا مثل هم هستند اما همچنان خطای “تطبیق تاریخ” مانع از ورود به سیستم می شود. در این حالت شما فقط تصور می کنید که زمان دو کامپیوتر مانند هم است، اما درواقع باهم یکی نیستند. در چنین شرایطی علاوه بر بررسی ساعت و تاریخ موارد ذیل را نیز بررسی نمایید.

  • Time Zone یا منطقه زمانی

اگر time zone دو سیستم با هم متفاوت باشد پس ساعت آنها نیز باهم فرق دارد در صورتی که time zone دو سیستم مثل هم نبود آنها را مثل هم تنظیم کنید دقت داشته باشید که تاریخ و ساعت کامپیوتر پس از تغییر time zone، مطابق با منطقه زمانی جدید تغییر می کند. یعنی اینکه پس از تغییر time zone می بایست دوباره ساعت و تاریخ را اصلاح نمایید.

Automatically adjust clock for daylight saving time

فعال بودن یا نبودن این گزینه باعث ۶۰ دقیقه اختلاف می شود. اگر دقت کرده باشید بعضی از کامپیوتر ها در تاریخ ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) یک ساعت به عقب کشیده می شود (ساعت تابستانی تبدیل به ساعت زمستانی می شود) این اتفاق به دلیل فعال بودن گزینه بالا رخ می دهد در واقع کار این گزینه تبدیل ساعت زمستانی و تابستانی به یکدیگر به صورت اتوماتیک است بدون اینکه ساعت بایوس سیستم تغییر کند تنظیمات تمام سیستم ها در این قسمت باید مانند هم باشد.

“نکته آخر اینکه اگر در تنظیمات ساعت و تاریخ سرور تغییراتی اعمال کردید، باید یک بار سرویس برنامه را توقف، و مجددا شروع نمایید”

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.