راهنمای نصب نرم افزار Microsoft SQL Server 2008

پایگاه داده پیشفرضی که برای نرم افزار پی سی آفیس استفاده می کنیم، Microsoft SQL Server 2008 Enterprise می باشد که نحوه نصب آنرا توضیح می دهیم. البته شما می توانید به جای نسخه ۲۰۰۸ از نسخه های جدیدتر مانند نسخه ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۴ استفاده کنید که مراحل نصب آنها تا حد زیادی شبیه هم است. در ادامه راهنمای نصب نرم افزار Microsoft SQL Server 2008 را مشاهده می نمایید.

ابتدا DVD نرم افزار Microsoft SQL Server 2008 Enterprise را داخل دستگاه قرار دهید و صبر کنید تا به صورت خودکار اجرا شود. در صورتی Microsoft .Net Framework روی کامپیوترتان نصب نشده باشد پیغام زیر نمایش داده می شود. برای نصب .Net Framework روی دکمه OK کلیک کنید.

سپس گزینه مشخص شده را انتخاب کنید و روی دکمهء Install کلیک کنید.

اکنون باید کمی منتظر بمانید تا روند نصب به پایان برسد و سپس به مرحله نصب MICROSOFT SQL SERVER 2008 می رویم.

بعد از نصب .Net Framework به برنامه نصب Microsoft SQL Server بازمیگردیم. برای نصب بر روی قسمت Installation کلیک نمایید.

برای نصب یک نسخه جدید از گزینه اول استفاده نمایید.

در این قسمت حداقل نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم شما برای نصب MICROSOFT SQL SERVER 2008 بررسی می‌شود. در صورتی که حداقل‌های لازم را نداشته باشید برنامه نصب متوقف شده و ادامه پیدا نمی‌کند. روی دکمه OK کلیک کنید.

در این قسمت شماره سریال نرم افزار MICROSOFT SQL SERVER 2008 خریداری شده را وارد نمایید و روی Next کلیک نمایید.

در این صفحه قوانین استفاده از نرم افزار MICROSOFT SQL SERVER 2008 را خوانده و با کلیک بر روی گزینه I Accept the license terms اعلام میکنیم که این قوانین را پذیرفته‌ایم. روی گزینه I Accept the license terms کلیک کنید. سپس روی OKکلیک نمایید.

در این مرحله روی Install کلیک نمایید.

در این قسمت در صورتی که مشکلی در سیستم شما برای نصب وجود داشته باشد خطایی نمایش داده می‌شود. در صورتی که خطا را برطرف نکنید ممکن است بعضی از ویژگیهای SQL Server به خوبی کار نکند یا نصب نشود. برای ادامه روی دکمهء Next کلیک نمایید.

در این قسمت لیست ویژگیهای نرم افزار MICROSOFT SQL SERVER 2008 که می‌خواهید نصب کنید از شما پرسیده می‌شود. در اینجا تمام گزینه ها را به جز گزینه SQL Server Books Online را انتخاب کنید. سپس روی دکمهء Next کلیک نمایید.

در این مرحله گزینه Default Instance را انتخاب کرده و روی دکمهء Next کلیک نمایید. اگر در این قسمت هنگام انتخاب گزینه Default Instance، پیغام خطا نمایش داد و اجازه انتخاب این گزینه را نداد، از گزینه Named Instance استفاده کنید و یک نام دلخواه وارد کنید و مراحل نصب را ادامه دهید.

در این قسمت مقدار فضای مورد نیاز و موجود بر روی هارد دیسک نمایش داده می‌شود. روی دکمه Next کلیک کنید.

در این مرحله روی دکمه Use the same account for all SQL Server services کلیک کنید.

در منوی کشویی Account Name گزینهء NT AUTHORITYNETWORK SERVICE را انتخاب کنید و روی دکمهء OK کلیک نمایید. سپس روی دکمهء Next کلیک نمایید.

در قسمت بعد (شکل ذیل) در سربرگ Account Provisioning گزینه Mixed Mode را انتخاب کرده و یک پسورد برای آن وارد کنید و در فیلد بعدی همان پسورد را وارد کنید (دقت کنید این پسورد را حتمأ به خاطر بسپارید) سپس دگمه Add Current User را بزنید.

سپس در همین قسمت به سربرگ FILESTREAM مراجعه کرده و تیکهای نشان داده در شکل زیر را بزنید. سپس روی دکمهء Next کلیک نمایید.

در این قسمت روی دکمه Add Current User کلیک کنید و سپس روی دکمهء Next کلیک نمایید.

از این مرحله به بعد، سایر قسمت ها را بدون تغییر ادامه دهید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.