ستون های اختیاری

ستون های اختیاری

گاهی اوقات از بین فیلد های اطلاعاتی که برای پرونده ثبت کرده ایم فیلدهایی وجود دارند که از بقیه مهم تر و پر کاربردتر هستند و احتیاج داریم که به آن اطلاعات سریع تر دسترسی پیدا کنیم، در این مواقع می توانیم از قابلیت “ستون های اختیاری” استفاده کنیم. با استفاده از این قابلیت، این اطلاعات در قسمت “پرونده” و “تماس ها” به صورت ستون های مجزا (حداکثر تا ۱۰ ستون) به بقیه ستون ها اضافه می شود.

همچنین اطلاعات این ستون ها در POPUP تماس قابلیت نمایش دارد.

برای استفاده ازاین امکان بعد از ایجاد فرم های مورد نظر، در کنترل پنل پی سی آفیس در قسمت “ستون های اختیاری” باید

به ترتیب:

  • ستون اول را فعال کنیم.
  • فیلد مورد نظر را انتخاب کنیم.
  • یک عنوان به صورت زیر انتخاب کنیم.
  • سپس دکمه “محاسبه و مقدار دهی ستون ها” را بزنید تا برنامه شروع به پردازش اطلاعات کند.
  • سرویس برنامه را یک بار متوقف و دوباره شروع کنید تا تغییرات اعمال شود.

نمایش اطلاعات ستون های اختیاری در پاپ آپ تماس

برای نمایش اطلاعات فیلدهای اختیاری در پاپ آپ تماس می بایست هر کلاینت در تنظیمات پنل خودش ستون هایی را که در سرور انتخاب شده است را فعال کند تا این اطلاعات در پاپ آپ تماس نمایش داده شود.

برای دیدن ستون های اختیاری در محیط پرونده و تماس ها به قسمت “پرونده” و سربرگ “ابزار پرونده” بروید و روی ابزار “تنظیمات” کلیک کنید. در پنجره ی جدیدی که باز می شود در سربرگ “تنظیم”. ستون، گزینه هایی را که می خواهید فعال کنید.

در آخر لازم است که در محیط پرونده و یا تماس بر روی یکی از سرستون ها مثل “عنوان” راست کلیک کنید و از منویی که باز می شود گزینه ی “نمایش انتخابگر ستون” را انتخاب کنید و در آن گزینه هایی را که می خواهید، با موس بگیرید و در کنار بقیه سر ستون ها رها کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.