علت علامت ضربدر قرمز کنار پایگاه داده در کنترل پنل پی سی آفیس چیست؟

زمانی که علامت ضربدر قرمز در کنار “پایگاه داده” قرار می گیرد بیانگر این مطلب است که سرویس نرم افزار پی سی آفیس نتوانسته است با نرم افزار Microsoft SQL Server ارتباط برقرار کند. اگر که نرم افزار تا دیروز چنین مشکلی نداشته و به درستی کار می کرده است می تواند به یکی از دلایل زیر باشد:

  • ممکن است که ip کامپیوتر سرور تغییر کرده باشد. ابتدا ip وارد شده در تنظیمات پایگاه داده در کنترل پنل پی سی آفیس را با ip کامپیوتر مقایسه نمایید که مانند هم باشد. اگر که ip کامپیوتر سرور تغییر کرده بود، ip جدید را در تنظیمات پایگاه داده کنترل پنل پی سی آفیس وارد نمایید.

  • ممکن است که سرویس نرم افزار Microsoft SQL Server اجرا نشده باشد. برای بررسی این موضوع روی My Computer راست کلیک نمایید و در منوی باز شده روی Manage کلیک کنید تا پنجره ی Computer Managment باز شود. در پنجره باز شده در فهرست کادر سمت چپ پنجره روی قسمت Services and Application ودر زیر مجموعه آن Services کلیک نمایید تا در کادر وسطی فهرست تمام سرویس های ویندوز نمایش داده شود. در این فهرست دنبال آیتمی به نام SQL Server علامت ضربدر کنار پایگاه داده SQLSERVER و یا SQL Server P30Office بگردید. در روبروی آن و در ستون status باید کلمه ی started قرار گرفته باشد، در غیر این صورت یعنی سرویس SQL اجرا نشده. برای اجرا کردن سرویس روی سرویس مورد نظر راست کلیک نمایید و روی start کلیک نمایید. اگر که سرویس بدون نمایش پیغام خطا اجرا start شد، در کنترل پنل پی سی آفیس سرویس دکمهء شروع سرویس را بزنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.