علت قرار گرفتن علامت ضربدر قرمز کنار سانترال پاناسونیک

قرار گرفتنن علامت ضربدر قرمز رنگ در کنار سانترال پاناسونیک به این معنی است که نرم افزار نمی تواند به پورت سریال تعریف شده برای ارتباط با دستگاه سانترال متصل شود. پیش از آینکه دلایل این مسئله را توضیح دهیم به نکات زیر توجه نمایید:

پورت سریال با شماره COM1 مخصوص پورت سریال روی مادربورد کامپیوتر است. یعنی اگر پشت کیس کامپیوتر سرور شما سوکت سریال وجود نداشت یا به هر علت دیگری از مبدل سریال به USB استفاده می کنید، شماره پورت سریال شما نمی تواند COM1 باشد و باید شماره دیگری غیر از ۱ داشته باشد. اگر از مبدل سریال به USB استفاده می کنید و در Device Manager ویندوز در شاخه Ports (COM & LPT) پورت دیگری با شماره ای غیر از COM1 وجود ندارد، یعنی درایور دستگاه مبدل به درستی نصب نشده است. ابتدا باید درایور دستگاه مبدل را نصب کنید تا در Device Manager ویندوز، در شاخه Ports (COM & LPT) نمایش داده شود.

تغییر پورت USB

با تغییر پورت USB مبدل سریال، شماره پورت COM آن نیز تغییر می کند. مثلا ممکن است که کامپیوتر، دستگاه مبدل را به عنوان COM3 شناخته باشد، اما اگر پورت USB آن را جابجا کنیم به COM5 یا هر شماره دیگری تبدیل می شود. قرار گرفتن علامت ضربدر قرمز کنار “سانترال پاناسونیک” همیشه به پورت سریال مربوط می شود و می تواند به یکی از دلایل زیر باشد:

  • ممکن است در تنظیمات کنترل پنل پی سی آفیس، در قسمت “سانترال پاناسونیک” در کادر “درگاه سریال” شماره پورت درج نشده باشد و یا پورت اشتباه درج شده باشد. (یا به دلیل جابجایی پورت USB شماره پورت تغییر کرده باشد) ابتدا Device Manager ویندوز، شاخه Ports (COM & LPT) را باز کنید و طبق آن و با توجه به توضیحات بالا، در کنترل پنل پی سی آفیس در قسمت “تنظیمات سانترال پاناسونیک” پورت صحیح را انتخاب کنید.

  • ممکن است پورت سریال توسط نرم افزار دیگری (مانند نرم افزار ضبط مکالمه، نرم افزار حضور و غیاب و یا هر نرم افزار دیگری که به پورت سریال متصل می شود) اشغال شده باشد (از یک پورت سریال، همزمان تنها یک نرم افزار میتواند استفاده کند).

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.