مدیریت کاربران

مدیریت کاربران

در نرم افزار پی سی آفیس می توانید برای هر شخص یک حساب کاربری اختصاصی یا نام کاربری و رمز عبور اختصاصی ایجاد کنید. فایده این کار این است که می توانید با توجه به نیاز خود و سیاست های سازمان به هرکاربر سطوح دسترسی و مجوزهای مربوط را بدهید. بخش های مختلف قسمت “مدیریت کاربران” را در شکل زیر می بینید.

 1. ایجاد کاربر جدید
 2. ویرایش اطلاعات کاربر
 3. حذف کاربر
 4. ایجاد و تغییر رمز عبور کاربر
 5. سطح دسترسی های اعمال شده به کاربر مورد نظر

مراحل ساخت کاربر جدید

 • نام کاربری مورد نظر را انتخاب کنید.
 • توجه کنید حتما گزینه فعال تیک خورده باشد.
 • بعد از ساخت یوزر باید رمز عبور اختصاصی ایجاد کنید برای این کار به صورت روبه رو عمل کنید:

سطوح دسترسی:

با استفاده از این امکان میتوان دسترسی کاربران به قسمت های مختلف برنامه را کنترل و محدود کرد . به عنوان مثال می توان اجازه حذف پرونده یا شماره را از کاربران گرفت. یا اینکه کارمندان فروش فقط بتوانند پرونده های مربوط به خود راببینند. یا اینکه اطلاعات مالی پرونده را فقط کارمندان حسابداری بتوانند ببینند و یا ویرایش کنند.

 1. ایجاد سطح دسترسی جدید
 2. ویراش سطح دسترسی
 3. حذف کردن سطح دسترسی
 4. تکثیر سطح دسترسی

این قسمت باید روش فکر کنم

ایجاد سطح دسترسی جدید

 • بر روی دکمه جدید کلیک کنید و یک عنوان انتخاب کنید. به عنوان مثال پرسنل اداری.
 • در لیست فهرست مجوزهای پرسنل اداری که ایجاد کردیم، همه ی دسترسی ها به صورت پیش فرض در حالت مربع تو پر قرار دارند دسترسی هایی را که می خواهیم کاربران در استفاده از آن مجاز باشند فعال می کنیم (مربع تیک دار) و دسترسی هایی که کاربران دراستفاده از آن غیر مجاز هستند به صورت غیرفعال (مربع خالی) انتخاب میکنیم به مثال رو به رو توجه کنید:

سطح دسترسی پرسنل اداری به حالت پیش فرض:

درشکل زیر، در سطح دسترسی پرسنل اداری اجازه ی دسترسی به قسمت “مدیریت کاربران”به طور کامل از کاربران گرفته شده است.

اما در قسمت دوم کاربر اجازه کامل در قسمت مدیریت اطلاعات فردی را دارد و کاربرمی تواند اطلاعات و رمز خود را تغییر دهد.

در قسمت پرونده > پرونده اجازه حذف و تغییر ثبت کننده پرونده را از کاربر گرفته ایم.

بعد از اینکه کاربران جدید و سطوح دسترسی مورد نظر را ساختید می توانید به هر کاربر یک یا چند سطح دسترسی اعمال کنید. اگر بخواهیم کاربری بتواند فرم و یا دسته ای را ببیند باید سطح دسترسی که برای آن فرم و یا دسته در نظر گرفته شده است را داشته باشد. به مثال های زیر توجه کنید:

برای اینکه کاربر بتواند دسته ی پرسنل را ببیند، چون سطح دسترسی پرسنل دفتری را به این دسته اختصاص داده ایم، پس کاربر هم باید سطح دسترسی پرسنل دفتری را داشته باشد.

برای دادن سطح دسترسی به کاربر بر روی فرم هم مانند: مثال بالا عمل می کنیم. در قسمت “مدیریت فرم ها” فرم مورد نظر را انتخاب میکنیم و از قسمت مشخصات سطح دسترسی ها را انتخاب می کنیم و در آخر روی دکمه ذخیره کلیک می کنیم.

برای اضافه کردن سطح دسترسی به کاربر باید اول کاربر را انتخاب کنید و بعد از جدول سمت چپ “فهرست سطوح دسترسی” مجوزها را انتخاب می کنیم و روی علامت به علاوه  کلیک کنید تا سطح دسترسی به کاربر اعمال شود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.