قسمت های مختلف نوار برنامه و تنظیمات کلاینت

پس از اجرای نرم افزار پی سی آفیس یک نوار عمودی در سمت راست صفحه نمایش باز می شود که به آن پنل برنامه می گوییم پنل برنامه شامل پنج قسمت اصلی:

  1. عضویت
  2. تقویم
  3. خانه
  4. تنظیمات
  5. مانیتورینگ

می شود که در تصویر زیر با کادر قرمز مشخص شده است.

عضویت:

پس از اجرای P30Office Client پنل برنامه را باز کرده و در قسمت عضویت به صورت پیشفرض با نام کاربری : admin و رمز عبور: ۱۲۳۴۵ وارد برنامه می شویم. با زدن دکمه ورود یکی یکی مراحل ارتباط سبز رنگ شده و وارد برنامه می شویم. در صورتیکه یکی از تنظیمات اشتباه انجام شده باشد، آن قسمت قرمز شده و متوجه می شویم ایراد کار از کدام قسمت می باشد.

پس از وارد شدن به برنامه دگمه های عضویت، تقویم، خانه، تنظیمات و مانیتورینگ فعال می شود.

تقویم

در این قسمت ساعت، تاریخ شمسی، میلادی، قمری، تقویم نمایش داده می شود و میتوان با استفاده از قابلیت drop, drag ساعت و تقویم ها را بنا به میل خود جابجا کنید و مناسبت ها را نیز در قسمت مناسبات مشاهده نمائید.

خانه:

این قسمت در اصل قسمت های مختلف برنامه را نمایش می دهد که برای ورود به پرونده ها، تماس های دریافتی و ارسالی، سر رسید، شماره تلفن ها، ایمیل ها، فرم ها و غیره از این قسمت استفاده نموده و روی بخش مورد نظر کلیک کرده و وارد آن شوید.

تنظیمات:

با استفاده از این قسمت کلیه تنظیمات را می توان انجام داد. در اصل اولین بخشی که هر کاربر در ابتدا باید وارد شود و تنظیمات مخصوص به خود را انجام دهد این بخش می باشد.

که در بالا در قسمت “ارتباط با سرور” نام یا آی پی سرور را وارد نموده و شماره پورت برنامه که همان ۱۹۰۰۰ است را وارد نمایید.

سپس در قسمت “محیط برنامه” زبان برنامه را روی فارسی و جهت چیدمان محیط برنامه را روی “راست به چپ” قرار دهید.

در قسمت“کیبورد”، کیبورد پیش فرض را انتخاب می کنیم. به عنوان مثال برای زبان فارسی کیبورد پیش فرض را فارسی یا Persian استفاده کرده و کیبورد چپ به راست را US و کیبورد راست به چپ را فارسی انتخاب می نمائیم.

در قسمت “تقویم”، تقویم پیش فرض و فرمت تاریخ را به دلخواه انتخاب کرده و سپس در کادر بعدی اختلاف روز بین تقویم قمری و شمسی که به علت ثابت نبودن تاریخ قمری بوجود می آید را تصحیح نمائید.

در قسمت “شروع” اگر میخواهید بعد از شروع به کار ویندوز برنامه به صورت خودکار اجرا شود، تیک مربوط به آن را زده و زمان آن را بر حسب ثانیه وارد نمائید.

در قسمت “پنل پی سی آفیس” اگر می خواهید این پنل ثابت روی صفحه کامپیوتر باشد چک باکس آن را تیک بزنید. توجه داشته باشید اگر پنل را به صورت ثابت قرار دهید اختلالی در صفحه دسکتاپ ویندوز به وجود نمی آید و صفحه دسکتاپ از کنار پنل پی سی آفیس شروع می شود و پنجره های ویندوز زیر پنل برنامه مخفی نمی شود. و درکادر بعدی عرض پنل را به پیکسل وارد می کنیم که ۲۴۰ پیکسل مناسب تر می باشد.

در قسمت “اوقات شرعی” اختلاف ساعت شهری که در آن قرار دارید را با گرینویچ درج نمایید که در تهران ۳:۳۰+ می باشد. در کادرهای بعدی طول و عرض جغرافیایی شهر مورد نظر را وارد نمایید. البته در صورت عدم اطلاع از آن می توانید از گزینه استفاده از نقشه استفاده کنید. در کادر بعدی روش محاسبه اوقات شرعی که مد نظر می باشد را انتخاب کنید که مناسب ترین گزینه “موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران” می باشد.

در قسمت “پاپ آپ تماس” (توجه داشته باشید که برای انجام تنظیمات این قسمت باید وارد حساب کاربری شده باشید یا به اصطلاح Log in کرده باشید ) مدت زمان نمایش پاپ آپ (نام و مشخصات تماس گیرنده) را تعیین کنید و سپس اندازه پاپ آپ را در کادر بعدی مشخص کنید. که بهتر است از گزینه اتوماتیک استفاده کنید تا اطلاعات تماس دریافتی به طور کامل نمایش داده شود. و در کادر بعدی نیز می توانید رنگ پاپ آپ را به دلخواه انتخاب کنید. اگر میخواهید برای هر دسته از پرونده ها رنگی جداگانه از فرم ثبت شده برای آن پرونده نمایش داده شود، آدرس فیلد مورد نظر در آن فرم را مشخص کنید. در صورتیکه میخواهید تصویر یا لوگوی تماس گیرنده نیز در پاپ آپ نمایش داده شود مشخص کنید از کدام فیلد در فرم عکس نمایش داده شود و در رابطه با بخش صدا نیز به همین ترتیب عمل نمایید. و همینطور در پایین نیز اطلاعاتی که میخواهید در پاپ آپ نمایش داده شود از قبیل تعداد تماس گرفته شده امروز یا تعداد تماس کل، نام ثبت کننده پرونده و تاریخ آن و هر کدام را که نیاز دارید انتخاب کنید. در صورت فعال کردن امکان ثبت نکته می توانید زمانی که پاپ آپ نمایش داده شود، نکته مربوط به تماس را ثبت کنید.

در قسمت “ستون های اختیاری”، ستونهای مورد نظرتان را که می خواهید در پاپ آپ نمایش داده شود را انتخاب کنید. (ستونهای اختیاری را باید در کنترل پنل برنامه و با استفاده از فرم هایی که ساخته اید، ایجاد کنید)

مانیتورینگ

در این قسمت میتوانید خطوط اشغال سازمان را چه ارسالی و چه دریافتی بصورت آنلاین مشاهده نموده که کدام خطوط اشغال می باشد و با چه شماره ای تماس گرفته شده و اینکه چه مدت زمان مشغول می باشد. و همچنین آخرین تماس ها نیز که با خطوط برقرار شده مشخص می باشد. بسته به نوع اطلاعاتی که نیاز دارید تیک های آن را فعال نمایید. (امکان مانیتورینگ فقط برای کسانی که از دستگاه کالر آیدی استفاده می کنند به درستی کار می کند)

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.